Uprzejmie informujemy, iż w dniu 6 listopada 2024 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2025, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Na realizację Programu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył z Funduszu Solidarnościowego w 2025 r. kwotę 200 000 000,00 zł. 

O uzyskanie wsparcia mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego. 

Gmina/powiat składa wniosek (załącznik nr 1 do Programu) do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego dostępnego na stronie internetowej https://bfs.mrips.gov.pl, w terminie od dnia 6 listopada 2024 r. do dnia 27 listopada 2024 r.

Szczegółowe informacje o Programie, formularz wniosku wraz z terminarzem naboru znajdą Państwo na stronie internetowej Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pod adresem:
https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1555,nabor-wnioskow-w-ramach-resortowego-programu- ministra-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek- samorzadu-terytorialnego-edycja-2025

Poniżej informacje dot. Programu "Aktywny Rodzic"

https://www.gov.pl/web/rodzina/aktywny-rodzic

 

logojpg

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie w ramach projektu partnerskiego „Centrum Usług Środowiskowych – Razem łatwiej II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus realizowanego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Priorytetu FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem" Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne" realizuje zadanie pn. Działania wspierające opiekunów faktycznych – grupowe poradnictwo specjalistyczne.

W ramach ww. zadania w dniu 4 listopada 2024 r.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Lututowie, ul. Wieruszowska 17, 98-360 Lututów odbył się 3-godzinny kurs pierwszej pomocy medycznej dla opiekunów faktycznych osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu uczestniczących w projekcie.

Celem kursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu podstawowych czynności resuscytacyjnych, wzbudzenie motywacji do prowadzenia działań ratowniczych oraz przyswojenie wiedzy z zakresu postępowania w różnych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Wiedza ta ułatwi uczestnikom kursu codzienne pełnienie roli opiekuna osoby potrzebującej wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

#FunduszeEuropejskie

2

6

9

1

4